Medarbejdere

Vita 34 i Norden

Vita 34 har et fast team af dedikerede medarbejdere, som du her kan møde.

Udover vores faste stab, har vi tilknyttet ca. 35 jordemødre, sygeplejersker & bioanalytikere, som arbejder for os i hele Norden.

Julie Illo Molin

Nordic DirectorE-mail: julie.molin@vita34.dk

”Vores kunder træffer et valg for fremtiden og det er vores opgave, at honorere den tillid med de højest mulige krav til sikkerhed og kvalitet for stamcellerne. Når det lykkes er det, fordi Vita 34 har et højt engageret professionelt niveau.”

Karolina Förnvik

Medical Advisor, BSc MDE-mail: karolina.fornvik@vita34.se

”Stamceller fra navlesnoren bruges allerede i dag som en livsreddende behandling for mere alvorlige sygdomme og som læge følger jeg med spænding forskningen og udviklingen på området.”

Katrine Harris

Nordic Marketing & Sales Manager, Cand. MercE-mail: katrine.harris@vita34.dkTelefon: +45 28 14 53 59

”Brændende engageret i at sætte stamceller på dagsordenen – jeg vil være med til at gøre en forskel – nu og i fremtiden.”

Sofia Forslund

JordemoderE-mail: sofia.forslund@vita34.seTelefon: +46 040-15 22 22

“Jeg brænder for at sprede information og viden om stamceller i Sverige og jeg mener, at det er vigtigt at bevare dem til fremtidens muligheder, ikke bare til det vi kan i dag.”

Nanna Johansen

Nordic Customer Care ManagerE-mail: nanna.johansen@vita34.dk

”I Vita 34 får jeg virkelig mulighed for at udvikle mig, udvide min horisont og samtidig arbejde med et produkt der virkelig gør en forskel for alle de mennesker vi er i kontakt med.”

Henriette Noppenaug

RegnskabsassistentE-mail: henriette.noppenaug@vita34.dk

”Det er specielt at være hos Vita 34 bla. fordi man her arbejder sammen med kollegaer fra meget forskellige fagområder, hvilket giver en fantastisk spændende hverdag.”

Mette Radmer

TeamLeader Nordic - Service & ProcurementE-mail: mette.radmer@vita34.dk

”Vi har formentlig kun set toppen af isbjerget i forhold til stamcellers potentiale – og som jordemoder er jeg stolt af at være i stamcelleindustrien. Jeg finder det meget relevant, at forældre bliver oplyst omkring muligheden for at opbevare stamceller i forbindelse med fødslen og på denne baggrund kan træffe et valg for deres børns fremtid.”

Henriette Madsen

JordemoderE-mail: henriette.madsen@vita34.dk

“Det er et enestående produkt, der er uigenkaldeligt for vores kunder. Det er noget særligt at være med til både at formidle en så unik og vigtig service og samtidig hjælpe med at sikre den høje kvalitet, når stamcellerne opsamles.”

Astrid Beck

QA AssistantE-mail: astrid.beck@vita34.dk

”Jeg brænder for at bidrage til arbejdet med stamceller som har et enormt potentiale indenfor regenerativ sygdomsbehandling.”

Lea Blenker

QA CoordinatorE-mail: lea.blenker@vita34.dk

”Jeg brænder for at skabe og opretholde kvalitet i mit arbejde med stamceller. Jeg tror på, at fremtiden vil bringe nye og bedre behandlingsmuligheder netop ved brug af navlesnorsstamceller – som oven i købet opsamles nemt og fuldstændig smertefrit.”